niedziela, 1 kwietnia 2012

The project space project Articulate project space, Sydney
Otwarcie wystawy w czwartek, 12 kwietnia o godzinie 19:30 
Galeria Biblioteka
ul. Sterlinga 26
wystawa trwa do 6 maja 2012

Project space project ma na celu zbadanie idei "project spaces" (miejsc działań artystycznych) jako praktyki wystawienniczej, która skupia się na procesach myślowych zachodzących przy tworzeniu sztuki oraz na relacjach kształtujących się pomiędzy dziełami sztuki a miejscami, w których są tworzone.
Sposobem realizacji tej idei było wystosowanie zaproszenia do 8 artystów, z których każdy otrzymał do swojej dyspozycji przestrzeń "Articulate Project Space" w Sydney pomiędzy wrześniem 2011 i początkiem 2012. Każdy artysta może działać tam przez dwa tygodnie - samodzielnie lub we współpracy z innymi - i w ostatni weekend lub na którymkolwiek etapie swojej pracy otwiera przestrzeń dla zwiedzających. Efektem może być skończona praca lub praca w procesie. Działania artystów są dokumentowane - zarówno sam proces tworzenia pracy jak i efekt finalny. Dokumentacja w tym przypadku może okazać się w takim samym stopniu dziełem sztuki jak jej temat.
Po zakończeniu projektu, wykonana dokumentacja zostanie zaprezentowana podczas 4 Festiwalu Sztuka i Dokumentacja w Łodzi. Spodziewamy się, że projekt stanie się również podstawą do dyskusji na forum lub publikacji podejmującej zarówno problem przestrzeni funkcjonowania "Project spaces" jak i pytań dotyczących dokumentacji form sztuki opartych na czasie lub związanych z przestrzenią.

Artyści biorący udział w projekcie: Lesley Giovanelli, Alan Schacher, Terry Hayes, Kathryn Ryan, Stephen Sullivan, Joan Grounds, Chantal Grech, Adrian Hall.

Kuratorki: Sue Callanan, Margaret Roberts

Kierunki Alan Schacher, współpraca: Ruark Lewis, foto: Ella Dreyfus 

Kierunki Alan Schacher, współpraca: Ruark Lewis, foto: Mayu Kanamori

Kierunki Alan Schacher, współpraca: Ruark Lewis, foto: Mayu Kanamori 

 Kierunki Alan Schacher, współpraca: Ruark Lewis, foto: Mayu Kanamori 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz