czwartek, 14 czerwca 2012

Miło jest nam poinformować o zakończeniu konkursu Poetyckie Gry Uliczne organizowanego co roku przez Ośrodek Literacko-Wydawniczy Łódzkiego Domu Kultury. W tegoroczną edycję włączyła się nasza Uczelnia. Celem Poetyckich Gier Ulicznych jest m.in. promowanie aktywnego czytania poezji, upowszechnianie wiedzy o Łodzi i jej instytucjach kulturalnych, promocja aktywności i ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego. Zabawa przeznaczona jest głównie dla młodzieży szkół średnich i studentów, ale wziąć w niej udział może każdy. Szczególnie ciekawa może być dla ludzi spoza naszego miasta, którzy w ten sposób mogą zwiedzać Łódź. Partnerami akcji zostało 9 placówek kulturalnych (jedną z nich było AHEart) na terenie całego miasta, w których na 2 tygodnie (w dniach 28 maja – 6 czerwca) zostały umieszczone fragmenty niepublikowanego dotąd wiersza. Zadaniem uczestników było ich odnalezienie na podstawie wskazówek umieszczonych w karcie konkursowicza.

W Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi uczestnicy konkursu odwiedzili Galerię Biblioteka, przy ul. Sterlinga 26, która występowała pod hasłem: „Galeria w Fabryce Kestenberga”.

 ( Ryc. z archiwum Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, Oddział w Łodzi )


Finał konkursu odbył się 13 czerwca w ŁDK. Podczas spotkania, które poprowadził Piotr Grobliński, pojawił się autor szukanego wiersza - pabianicki poeta Kacper Płusa. Wśród uczestników konkursu zostały rozlosowane 3 nagrody główne ufundowane przez Uniwersytet Łódzki oraz upominki ufundowane przez współorganizatorów akcji.  
(Fot. Sławomir Jarmusz)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz