wtorek, 6 marca 2012

Spektakl "Kamienie". Grzegorz Kwieciński


  Zapraszamy na premierowy spektakl:
  „Kamienie”- Grzegorz Kwieciński Teatr Ognia i Papieru
  23. marca 2012 r. o godz.19.00
  Galeria Nowa Przestrzeń, ul. Rewolucji 1905 r. nr 52


Grzegorz Kwieciński realizuje kolejny spektakl w swoim autorskim Teatrze Ognia i Papieru, nawiązując do jego początków , gdy sceną teatru był kubik o boku  50 centymetrów. Tym razem autor będzie snuł swa opowieść o życiu od narodzin aż do śmierci w kwadracie o boku metra, wypełnionym kamieniami. To właśnie na nich będą rozgrywały się sceny z naszej codzienności, to właśnie my będziemy tymi kamieniami, a kamienie będą dniami wyznaczającymi upływ życia.
Spektakl odbędzie się w ramach „Dotknij teatru”.
"Dotknij teatru" to obchody Międzynarodowego Dnia Teatru, odbywającego się w tym roku już po raz 51. Projekt został zainicjowany przez łódzkich artystów i animatorów kultury w 2010 roku. Narodził się z pomysłu Grupy Inicjatywnej, a liderem i koordynatorem był Teatr Nowy im. K. Dejmka w Łodzi. Była to i jest nadal inicjatywa pionierska w skali kraju, przewidywała bowiem porównywalnie szersze działania niż organizowane w innych miastach akcje Nocy Teatrów.
Wybrane dla projektu hasło "Dotknij teatru" wskazywać ma na wieloaspektową prezentację zjawisk teatralnych i podejmowanie przez realizatorów projektu działań artystycznych w różnych środowiskach: inteligenckich, szkolnych, grupach terapeutycznych, grupach młodzieży defaworyzowanej, subkulturach, a także wśród seniorów. Podkreśla również, że jednym z celów projektu jest „wejście teatru w przestrzeń miasta”. Projekt "Dotknij teatru" ma charakter edukacyjny. Ma przyczyniać się do przełamywania stereotypów w postrzeganiu teatru.
W projekcie weźmie udział ponad 100 podmiotów: teatry instytucjonalne, muzea, ośrodki kultury, a także fundacje, stowarzyszenia, teatry i artyści niezależni.
Na program złożą się spektakle teatralne, akcje plenerowe i happeningi, warsztaty poświęcone tematyce teatralnej, wykłady, projekcje filmów, koncerty i wystawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz