piątek, 18 listopada 2011

Seminarium "Multimedia w służbie administracji"

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Wydział Artystyczny oraz AHEart ma przyjemność zaprosić na seminarium "Multimedia w służbie administracji" 14. grudnia 2011 (środa) do Galerii Biblioteka, ul. Sterlinga 26.
Plan spotkania:
10.30 - 12.30
- Wprowadzenie – Prezydent AHE prof. Makary K. Stasiak
- wystąpienie dr Ireneusza Maja - Prodziekana kierunku Administracja
- Obraz - język komunikacji globalnej (prezentacja) dr Aurelia Mandziuk
12.30 – 13.00 - Przerwa na kawę
13.00 – 14.15
- Rola współczesnej reklamy (prezentacja) dr Michał Kacperczyk
- Multimedia, a świadomość społeczna (prezentacja) dr Ewa Potocka
14.15 – 15.30
- Wystąpienia uczestników - gości seminarium
- Dyskusje panelowe (moderator dr Aurelia Mandziuk)

Ze strony Uczelni w spotkaniu uczestniczyć będą dydaktycy kierunku Grafika, Kulturoznawstwo, Administracja, Pedagogika i Dziennikarstwo.
Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w seminarium do dnia 12. grudnia 2011 r.
Kontakt: Sekretariat Dziekanów pani Katarzyna Wybór: sekretariatdziekanow@ahe.lodz.pl, tel. 42/6315042 lub 42/6315876

Interaktywne seminarium
„Multimedia w służbie administracji”
(kształtowanie świadomości ogółu za pomocą wizualizacji informacji)

Czujecie Państwo, że w Waszym mieście, regionie nie ma perspektyw. A może właśnie Wam się udało; jesteście aktywni, kreatywni i przedsiębiorczy. Podyskutujmy o tym, co możemy zrobić wspólnie, żeby szeroko promować Wasze osiągnięcia. Chcemy poznać problemy, z jakimi boryka się administracja Waszego miasta i regionu, aby móc zaproponować działania wizualne, które pomogą dotrzeć do świadomości społeczeństwa.

Proponujemy spotkanie, podczas którego wspólnie z Państwem przedyskutujemy możliwości wykorzystania multimediów na rzecz działań pro obywatelskich.

Jednocześnie przedstawimy Państwu efekty pracy studentów i dydaktyków kierunku Grafika – to właśnie ich działania widoczne w wielu projektach graficznych zainspirowały AHE oraz Wydział Artystyczny do zorganizowania tego spotkania.
Bogate doświadczenia naszej Uczelni w obszarze prowadzenia zajęć metodą projektową wpisują się w nowy model edukacji zlecony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, polegający na tym, że jednym z elementów procesu dydaktycznego jest nawiązywanie do realnych problemów wziętych z praktyki życia gospodarczego, społecznego i kulturalnego. Efektem pracy Wydziału Artystycznego są gotowe projekty wizualne, multimedialne oraz częściowe realizacje działań promocyjnych (są to prace, które zwykle zlecacie Państwo do wyspecjalizowanych firm)

Zwracamy się z prośbą o zgłoszenie problemów, które wynikają z realnego funkcjonowania prowadzonej przez Państwa jednostki. Zagadnienia te staną się przedmiotem tematów prac projektowych i będą rozwiązywane przez studentów. W ten sposób Uczelnia zyska ciekawy materiał dydaktyczny, a Państwo będziecie mogli skorzystać z wypracowanych rozwiązań.

Mamy nadzieję na współpracę polegającą na połączeniu Waszego doświadczenia
z naszym zaangażowaniem i praktycznymi umiejętnościami, która zaowocuje ciekawymi projektami wspierającymi społeczną integrację.

Bardzo liczymy na Wasze przybycie i wspólną naradę nad sposobem wykorzystania potencjału studentów i wykładowców AHE na rzecz Waszego miasta, gminy, powiatu.

Poniżej oficjalne zaproszenie:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz