czwartek, 17 lutego 2011

Rusza trzeci semestr Akademii Polskiego Filmu w Łodzi

Już od poniedziałku 21 lutego w Kinie Polonia rusza trzeci semestr projektu edukacyjnego Akademia Polskiego Filmu. W planach kolejne 24 projekcje filmowe, 14 wykładów wybitnych filmoznawców z całej Polski oraz autorskie spotkania z twórcami. Tego nie można przegapić!

Akademia Polskiego Filmu z semestru na semestr cieszy się coraz większym powodzeniem wśród łodzian. Dwuletni kurs historii polskiego kina pozwala na przeżycie niezwykłej przygody z tak fascynującą dziedziną, jaką jest polska kinematografia.  W poprzednich semestrach studenci mogli zapoznać się z frapującymi początkami polskiego kina, skonfrontować się z osiągnięciami polskiej szkoły filmowej oraz kina autorskiego czasów „małej stabilizacji”. Teraz przyszedł czas na dokonania twórców lat siedemdziesiątych. W rozpoczynającym się niebawem semestrze zaprezentowane zostaną dzieła zarówno uznanych już wówczas twórców (Andrzej Wajda, Wojciech Jerzy Has, Kazimierz Kutz), jak i reżyserów młodego pokolenia, proponujących autorską, niepokorną wizję kina, które z czasem zaczęto określać kinem moralnego niepokoju (oprócz debiutującego jeszcze w poprzedniej dekadzie Zanussiego m.in. Feliks Falk i Agnieszka Holland). W programie trzeciego semestru Akademii znalazły się najważniejsze tytuły tej wyjątkowej ery polskiego kina – wśród nich m.in. „Amator” Kieślowskiego, „Ziemia obiecana” Wajdy i „Miś” Barei. O filmach opowiedzą najwybitniejsi filmoznawcy z całej Polski – tacy jak prof. Tadeusz Lubelski, prof. Tadeusz Szczepański, prof. Ewelina Nurczyńska-Fidelska czy dr Piotr Marecki – a także sami twórcy, którzy spotkają się z publicznością po wykładach.

Podobnie jak w poprzednim semestrze zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek o godz. 17 w kinie Polonia. Karnet na cały semestr zajęć w cenie 120 zł (dla osób kontynuujących uczestnictwo w projekcie 100 zł), bilety na pojedyncze zajęcia 20 zł. Ilość miejsc ograniczona.
http://www.ahe.lodz.pl/index.php?lang=pl&content_id=46&category=news&id=981

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz